طبیعت قشم  جاذبه ی زیادی به عنوان مقصدی برای تور لحظه آخری قشم دارد .

کوه های قشم

بی شك در دوران پیش از تاریخ آنچه امروز جزیره قشم خوانده می شود زیر آبهای همیشه خلیج فارس قرار داشته است . اما بر اثر تحولات درونی سطح آب فروكش كرده و بخشهای بر آمده زیر دریایی به صورت جزیره در آمده اند . در این جزایر ، از جمله قشم كوههای كم ارتفاع فراوان است .برای سفر با تور قشم به سایت سفر با تو مراجعه کنید .

سطح این كوه ها را لایه های مرجانی اسفنجی و دوكفه ای ها پوشانده اند كه خود موجب حفاظت خاكهای نرم شیست و مارن زیر سطح مرجانی شده است . با وجود این بادها بارانها و طوفان های باران زا كه تقریباً موازی و با زاویه كمی از زمین می وزند باعث فرسایش تنه كوه ها و فرو ریختن پوشش های مرجانی شده اند . در اثر این فعل و انفعال طبیعی نمادها و تندیس های دیدنی و زیبایی در سراسر جزیره پدیده آمده كه از همین حیث نیز جزیره قشم و جزایر اطراف آن را از دیگر جزایر خلیج فارس ممتاز و به راستی استثنای كرده است.

دره ستاره ها

دره ستاره ها كه اهالی بومی به آن ستاره افتاده یا استاره كفته نیز می گویند از زیباترین جلوه های فرسایش در جزیره پهناور قشم می باشد اهالی معتقدند پس از فرو افتادن ستاره ای در این محل و بر اثر ضربه ای سهمگین، خاك از زمین بالا آمده و به هر شكلی كه بوده خشك شده و چنین اشكالی پدید آمده است. برخی از اهالی معتقدند با تاریك شدن هوا این دره محل آمد و شد ارواح و اجنه است لیكن تاكنون صحت چنین چیزی به اثبات نرسیده است.آنچه مشخص است این است كه این اشكال در اثر فرسایش باد و باران و رگبارهای فصلی پدید آمده است. البته بازدید از دره ستاره ها در شبهای مهتابی جاذبه ای خاص دارد، به ویژه در آن لحظه كه سكوت همه جا را فرا گرفته و آسمان و ستاره ها با نزدیكی خاصی به زمین احساس می شوند.در هر صورت برای رفاه حال بازدیدكنندگان و گردشگران در ابتدای سال 85 به دستور مدیرعامل منطقه آزاد قشم و با همت معاونت سیاحتی و گردشگری سازمان و كمك اهالی و شورای اسلامی روستای بركه خلف راه دسترسی به دره ترمیم و در جهت ایجاد امكانات رفاهی و بهداشتی اقداماتی صورت پذیرفته است.لازم به ذكر است این دره به عنوان بخشی از ژئوپارك قشم جزء آثار طبیعی جزیره در سازمان یونسكو به ثبت رسیده است.برای اطلاع از تور ارزان قشم به سایت سفر با تو سز بزنید .

ژئو پارک جهانی قشم

ژئوپارک جهانی قشم به عنوان اولین و تنها ژئوپارک خاور‌میانه در سال 2006 در یونسکو به ثبت شبکه‌جهانى ژئوپارک‌ها رسید و ایران نیز به واسطه آن یکی از شش کشور صاحب ژئوپارک در قاره پهناور آسیا بعد از چین، مالزی، کره، ژاپن و ویتنام و به عنوان یکی از 19 کشور جهان بطور رسمی کاندیدای بهره‌مندی از این امتیاز شده است.

ژئوپارک جهانی قشم به عنوان نخستین ژئوپارک ایران یکى از منحصر به فردترین ژئوپارکهاى جهان است که به واسطه قرار گرفتن در کنار سواحل زیباى خلیج فارس و جنگل دریایى حرا، چندین پدیده بارز زمین شناسى را در خود جای داده و به پارک زمین شناسی ایران تبدیل شده است.

وجود مجسمه‌هاى طبیعى و نقش برجسته‌هاى پراکنده، چین‌خوردگى‌ها و کوه‌هاى شگفت‌آور، سطوح تخت و صفه‌ها در ارتفاعات، ستون‌هاى حاصل از عوامل فرسایش، برجستگى‌ها و فرورفتگى‌هاى به‌وجود آمده از هوازدگى، مخروط افکنه‌ها و قطعه‌هاى فروافتاده در پاى ارتفاعات، کوهسرها و هیکل‌هاى که دست هنرمند طبیعت به تازیانه باد و باران پدید آورده، تندیس‌هاى اعجاب‌آورى که در شکل‌هاى مختلف همچون لاک‌پشت، سگ، مارمولک، اسب آبى و یا حتى چهره‌ آدمى در حالت خشم و فریاد، پدیده‌هاى زمین‌شناسى نادر و بى‌مانندى هستند که هریک به تنهایى جذابیت و زیبایى خاص دارند.