متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی نساجی

با عنوان : بررسی آخرین دستاوردهای مربوط به مقاومت کالا در برابر گرد و غبار

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی نساجی – شیمی نساجی و علوم الیاف

عنوان:

بررسی آخرین دستاوردهای مربوط به مقاومت کالا در برابر گرد و غبار

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

چکیده:

هدف از این تحقیق بررسی آخرین دستاوردهای مربوط به مقاومت کالا در برابر گرد و غبار می باشد. آزادسازی چرک، خصوصا در کارخانجات و کاربران نهایی پارچه ها، مهم و ضروری است. آزاد سازی آلودگی معمولا با خاصیت آبدوستی پارچه ها ارتباط دارد. در پارچه های طبیعی تولید شده به روش صنعتی و پارچه هایی که بدون plasma هستند، می توان با جدیت تخمین زد که هرچه ظرفیت آزادسازی آلودگی بیشتر باشد، خاصیت آبدوستی پارچه ها بیشتر است. ماندگاری تأثیرات پلاسمایی (ویژگی های آزادسازی آلودگی)، در طول آزمایش، توسط اجرای آزمایش در پارچه های از پیش شسته شده مشاهده شد.

در پروسه لباسشویی خانگی، دماهای نسبتاً بالای شستشو و مدت زمان های طولانی شستشو، به لحاظ سنتی و دائمی به منظور مطلوب ترین روش برای رفع لکه و کثیفی از البسه به کار می رفته اند. مصرف آب با دماهای کمتر در زمان شستشو موجب کاهش قابل ملاحظه ای در میزان انرژی به کار رفته در لباسشویی می شود.

هدف این تحقیق، مشخص کردن میزان پاک شدن کثیفی و لکه در پارچه های کتان (پنبه ای)، پلی استر، پارچه های پلی استری و کتانی، پارچه های پشمی و پارچه های پشمی – پلی استری در یک محدوده مشخص از دماهای شستشو، زمان های شستشو، زمان های pre-wash یا پیش از شستشو و مقادیر Liquor (عصاره) است. نمونه های این آزمایش با sebum کوکاکولا (مشروب)، قهوه آماده، آب گیلاس ترشیده (ترش شده) و سس گوشت آلوده شدند. رفع آلودگی و لکه، به وسیله تفاوت ها میان مقادیر پاک شدگی پارچه ها در قبل و بعد از شستشو، ارزیابی گردید. بهترین دماها و زمان ها، برای همه آلودگی ها و همه البسه تخمین زده شد.

کارپت ها گهگای در مکان هایی که نوخاله های به جا مانده از یک ساختمان برای مدت زمان طولانی، در کنار خیابان قرار دارد و موجب ترافیک سنگین می شود، موجب تسریع رفت و آمد و ملایم کردن ترافیک سنگین می شود. الیاف نایلون به دلیل انعطاف پذیر بودن و مقاومت زیاد در برابر سایش در بسیاری از کارپت ها به کار می روند. همچنین جذب رطولت کم و رسانایی الکتریسیته کم الیاف نایلون، بیش از حد آنها ضد چرک می سازد. از این رو فلوئوروکربن برای کمک به مقاومت چرک به کار برده می شود. فلوروکربن ها یا به صورت اجزاء سازنده مواد تکمیلی که در هنگام ریسندگی به فیلامنت ها افزوده می شود به کار می روند و یا سطح کارپت را می پوشانند.

هدف از این پژوهش، مطالعه رفتار چرک زدایی الیاف نایلون 6.6 کارپت و اثر Spin Finish های همراه با فلوئوروکربن و بدون فلوئوروکربن بر رو چرک زدایی می باشد. بعلاوه می خواهیم تعیین کنیم که آیا یک فرآیند استخراج مجدد از کارپت های پایانی می تواند میزان چرک زدایی را کاهش دهد.

مقدمه:

چرک یک ماده ناخواسته در جای نادرست. این تعریفی است که در خصوص چرک به طور مختصر بیان می شود. که این ماده ناخواسته می تواند چربی، گرد و خاک و خون و مواد غذایی و… باشد.

شویندگی: عمل فیزیکی شیمیایی تمیز کردن یک سطح جامد به وسیله محلول مائی سطح فعال شویندگی گفته می شود. برای جداسازی چرک های ذره ای و چرک های روغنی روابط مختلفی را عرضه کردند.

نگهداری و حفاظت از محصولات پارچه ای و الیاف، مقادیر فراوانی از انرژی را مصرف می کند و بی اندازه برای ایجاد رضایت از این محصولات، مهم است. پروسه شستشو، تقریبا 9 درصد از کل مصرف انرژی خانگی را می طلبد و بیشترین انرژی در گرم کردن آب به کار می رود. به لحاظ سنتی، این مطلب مورد توجه بوده است که دماهای بالای آب برای پاک کردن رضایت بخش کثیفی و آلودگی از پارچه های پنبه ای، مورد نیاز بوده اند، در حالی که دماهای پایین تر، میزان پاک شدگی کافی از پارچه های با الیاف مصنوعی ایجاد می کنند. به کار گرفتن دماهای شستشوی پایین تر برای همه پارچه ها موجب کاهش قابل ملاحظه انرژی به کار رفته در شستشو می شوند. متغیرهای گوناگونی بر میزان رفع آلودگی و ایجاد تمیزی لباس شسته شده تأثیر دارند: – تجهیزات شستشو – زمان (طول مدت چرخه شستشو و چرخه خیس خوردگی پیش از شستشو) – تکان دادن (هم زدن) – عنصر پاک کننده (و ساختار سطوح فعال یا موادی که دارای فعالیت بار ماشین (وزن) و نسبت لباس به لیکوآر (محلول حمام) – شرایط آب کشی (زمان، دما، حجم، تکان دادن و غیره) – شرایط خشک کردن.

تعداد صفحه : 68

قیمت : 14700 تومان

 

—-

پشتیبانی سایت :        *       asa.goharii@gmail.com


دیدگاهتان را بنویسید